Andre tjenester
Vi har observeret, at du har installeret en adblocker. Vi kan derfor ikke vise dig vores annoncer. Det er vi rigtig kede af, da indtægterne fra annonceringen er med til at vi på daglig basis kan tilbyde dig journalistik af høj kvalitet.
Vi håber derfor, at du i din adblocker, vil tillade visning af annoncer fra folketidende.dk. Selvom du tilføjer folketidende.dk, vil du stadig undgå reklamer fra andre sites.
Klik på dit adblock ikon i browseren. Tilføj domænet folketidende.dk under tilladte domæner. Næste gang du besøger os vil reklamerne kunne vises.
Tak for hjælpen og god læselyst!
Lolland-Falsters Folketidende
15
Billeder
I samarbejde med Best Travel tilbyder Klub FT en kombinationsrejse, der begynder i storbyen Rom og fortsætter til vulkanøen Ischia i Napolibugten.
Rejsen foregår i perioden 3. – 10. april 2019.
Rom er byen, der fascinerer sine besøgende med en forunderlig blanding af tidligere tiders storslåede arkitektur og moderne metropol. Byen hedder
ikke uden grund ”Den Evige Stad”.
Ischia er en ø af vulkansk oprindelse beliggende i bugten ud for Napoli.
Øens vulkanske oprindelse er med til at gøre øen specielt frodig med typisk Middelhavsvegetation. På Ischia findes alt, hvad hjertet kan begære. Middelhavet med sine skønne, skiftende farver - bjerge, som hæver sig stejlt op fra kysten - og en overdådig sydlandsk blomsterpragt, viftende palmer, appelsin- og citronlunde.
Læs hele rejsens program i vedhæftede pdf-fil. Rejsen er åben for tilmelding.
KOMMENTARER